הקאמבק של חוף "מציצים"

למעלה מ-40 שנה אחרי יציאת הסרט "מציצים" לאקרנים, נפתחה מסעדת החוף במקום הכי מיתולוגי בתל-אביב.

האנשים שעומדים מאחורי פתיחת המסעדה בחוף הם: המסעדן הראל בלו [הבעלים של מסעדת "סיטארה" ו"ברנז'ה"], ואיש חיי הלילה, רונן מיילי [מפיק ובעלים של "החתול והכלב"]. בלו ומיילי מבטיחים ליצוק תוכן ראוי בפן הקולינרי, המוזיקלי, בחווית השירות ללקוח ובאווירה של החוף.


על הצד הקולינרי אחראי הראל בלו יחד עם השף של הרשתי של קבוצת בלו, מה שמבטיח תפריט ייחודי ומפתיע הכולל מצד אחד מנות המתאימות לכולם [ארוחות ילדים, חומוס אסלי, פלאפל ועוד] ומצד שני ארוחות בוקר עם טוויסט של דגים ופירות ים, סלטים מתוחכמים, פירות ים על הפלאנצ'ה, פיש אנד צ'יפס ומבחר דגים הישר מזיקו הדייג [פישופ בשרונה מרקט השייכת לקבוצת בלו].

 

רונן מיילי מבטיח ליצור אווירה עדכנית ומותאמת לחוף המיתולוגי, עם האנשים הנכונים, הסאונד הנכון ושירות בסטנדרט גבוה. הרעיון הוא לאחר אנשים כמונו, באווירה הכי נעימה, עם כוס מרטיני ביד, ארוחה קלילה עם המשפחה, מפגש של חברים טובים והכל על קו החוף הכי יפה בתל-אביב.


המותג הבינלאומי מרטיני הצטרף לחוף כשותף אסטרטגי וייצוק תוכן בתחום האלכוהול. תפריט אלכוהול וקוקטיילים המותאמים לאווירת החוף, אירועי קונספט ופנייה ישירה לקהל התיירים שמחפש את החוף המתאים לו ביותר.
השילוב של השניים מחזיר לתל אביב את הקסם של חוף מציצים המיתולוגי.